همه انسان ها علاقه دارند تا لبخندی جذاب و دلنشین داشته باشد ، یکی از بهترین و مناسب ترین روش های داشتن لبخندی زیبا و جذاب که می تواند اعتماد به نفس شما را دو چندان کند و یک تاثیر بسیار زیبا و جذاب از خود به جای بگذارد ، لمینیت دندان می باشد. همانطور که در مقاله طرح لبخند خواندید لمینت به عنوان یک روند دندانپزشکی زیبایی بدون درد و عارضه می باشد قادر است مشکلات گسترده رایج در دندان را درمان نماید. افرادی که قصد دارند لمینت دندان را نزد بهترین جراح و فوق تخصص پروتز های دندانی در نواحی شمال تهران مانند زعفرانیه انجام دهند می توانند به دکتر محمد رضا باقری مراجعه نمایند. اولویت کار ایشان ارائه بهترین و کامل ترین خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی می باشد. چنانچه در رابطه با لمینت های دندان اطلاعات کاملی ندارید و دوست دارید بدانید لمینت چیست و در چه مواردی استفاده می شود توصیه می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

 

لمینت دندان در شمال تهران - دکتر باقری

 

لمینیت چیست؟

لمینیت دندان ، در واقع پوسته ای نازک است که مانند لنزر بر روی دندان چسبانده می شود و در صورتی که شما بخواهید می تواند مطابق با رنگ طبیعی دندان های شما یا خیلی سفید تر هم باشد که با هدف افزایش زیبایی و جذابیت لبخند و اصلاح  نقص های که روی سطح مینای دندان وجود دارد ، برای فرد متقاضی طراحی و ساخته می شود. با قرار گیری این پوسته های کم ضخامت می تواند فرم دندان ها ، رنگ و اندازه آن ها را مطابق با انتظارات و خواسته های معقولانه فرد تغییر داد. در کنار هدف زیباسازی ، لمینت دندان از مزایای بسیار دیگری نیز برخوردار می باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. این پوسته ها می توانند شکل ، فرم و رنگ دندان را اصلاح کنند و طول آن ها را با یک دیگر همتراز کنند. به این شکل دندانپزشک مشکلاتی را که به دلیل نا مرتب بودن دندان ها به وجود آمده اند را درمان می کند.

مزایا

 • با استفاده از لیمینت دندان می توانید پریدگی ها ، ترک ها ، بدرنگ شدن دندان هایتان را مخفی کنید.
 • لبخندی زیبا و طبیعی داشته باشید.
 • با استفاده از لمینیت دندان تنها مقدار بسیار کمی از مینای دندان برداشته می شود.
 • از بد رنگ شدن دندان ها جلوگیری می شود.
 • اعتماد به نفس افراد را با به وجود آوردن لبخندی زیبا و جذاب افزایش می دهد.
 • به مراقبت های بسیار کمی نیاز دارد.
 • در برابر لکه مقاوم می باشد.

جنس لمینیت ها

همانطور که گفته شد لمینت دندان می توانند برای دندان هایی که بد شکل  کج ، بد رنگ و لب پر شده مورد استفاده قرار گیرند. این لمینت ها دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

 • پرسلن

این نوع لمینیت دندان که از سرامیک با استحکام بالا ، زیبا و درخشان و بالا ترین کیفیت به صورت دستی ساخته شده است ، یکی از راه حل های قابل اعتماد برای تمامی افراد می باشد. لمینت پرسلن مدت ها است که مورد استفاده قرار می گیرد و نتایج مناسب و ایده آلی به ارمغان آورده است. عمر این نوع لمینت ها بین 10 الی 15 سال می باشد.

 • ونیر های کامپوزیتی

لمینت دندان کامپوزیتی از مواد مورد استفاده برای پر کردن دندان ساخته شده اند و در صورت شکسته شدن یا ترک خوردن به راحتی قابل ترمیم می باشند. این فرایند شامل به استفاده از لایه هایی از کامپوزیت بر روی مینای دندان می باشد. این لایه ها تراشیده شده و به شکل مورد نظر در آورده می شوند.

 

لمینت دندان در شمال تهران - دکتر باقری

 

جدید ترین مدل های لمینت های سرامیکی یا پرسلن

با پیشرفت علم و تکنولوژی طبیعی است که مدل های جدیدی از لمینت ها ساخته و تولید شوند. در ادامه به طور دقیق تر شما را با انواع مدل لمینت های دندانی مورد استفاده در کلینیک دکتر باقری در شمال تهران آشنا خواهیم کرد.

 • ایمکس

مدل ایمکس از لیتیوم دی سیلیکات ساخته و تولید شده است که بعد از گرفتن یک قالب مومی توسط دندانپزشک زیبایی لمینت دندان در تهران ، در لابراتوار این ماده به صورت ذوب شده در قالب ریخته و سرد می شود. لمینت های ایمکس از شفافیت و همچنین بازتاب نور بسیار خوبی برخوردار هستند که همین مسئله باعث افزایش زیبایی و طبیعی تر بودن نتایج حاصله می شود. اما باید به این مورد نیز اشاره کرد که این نوع ماده لمینیت دندان در برابر ضربه از مقاومت بسیار کمی نسبت به سایر انواع لمنیت های سرامیکی برخوردار است. از همین رو توصیه می شود ورزشکاران از این نوع استفاده نکنند.

 • زیرکونیا

این نوع لمینت در برابر تغییرات دما و ضربه از مقاومت بالایی برخوردار هستند. البته یکی از معایبی که می توان برای این نوع لمینت دندان عنوان کرد ، شفافیت کم آن است. برای استفاده از آن بعد از گرفتن قالب گچی از دندان ها در مطب توسط دندانپزشک لمینیت دندان ، اکسید زیرکونیم همراه با خمیر سرامیک درون کوره به حالت لایه لایه در قالب گچی ریخته شده و بعد از طی کردن مراحل تخصصی ، طی یک جلسه درمانی بر روی دندان ها قرار داده می شود.

 • کاد کام

در سیستم کاد کام از دندان های بیمار یک اسکن کامل گرفته می شود تا با استفاده از کامپیوتر و به صورت مجازی طراحی می گردد و در ادامه برای ساخت به دستگاه های مخصوص منتقل می شود. طرح به دست آمده بر روی یک بلوک کوچک سرامیکی تک رنگ قرار گرفته و با ابزار مخصوصی به آرامی تراش و شکل دهی داده می شود. از مهم ترین و اصلی ترین خصوصیات این نوع لمینت دندان می توان به نداشتن جلوه طبیعی دندان اشاره کرد. چرا که یک بلوک سرامیکی تک رنگ می باشد.

 

لمینت دندان در شمال تهران - دکتر باقری

 

 

بهترین نوع لمینت دندان چیست؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که در این زمینه مطرح است این است که لمینت سرامیکی یا همان پرسلن بهتر است یا کامپوزیتی ؟ اگر از نظر طول عمر و ماندگاری به این سوال پاسخ دهیم باید بگویم که لمینیت های سرامیکی بهتر از نوع کامپوزیتی آن هستند و متقابلا هزینه آن بیشتر خواهد بود. علاوه بر آن نیز مقاومت نوع سرامیکی لمینیت دندان بسیار بالا تر می باشد. از طرفی دیگر برای قرار دادن لمینت سرامیکی بر روی دندان مقدار بیشتری از سطح دندان تراشیده می شود. در حالی که در نوع کامپوزیتی آن میزان سطح تراشیده شده برای اتصال لمینت بسیار کم می باشد.

لمینت های سرامیکی به دلیل داشتن زیبایی بالا ، استحکام بیشتر ، نداشتن رنگ پذیری نسبت به ونیر های کامپوزیتی ارجعیت دارند اما تنها مشکلی که در این نوع لمینت ها وجود دارد بحث هزینه می باشد ، چرا که لمینت دندان توسط لابراتوار ساخته و آماده می شوند و برای ساخت زمان بیشتری نیاز دارند در حالی که ونیر های کامپوزیتی این گونه نبوده و طی یک الی دو جلسه آن را ساخت. فاصله میان جلسات قرار دهی لمینت بیشتر خواهد بود.  

در کل هر کدام از انواع لمینیت ها دارای مزایا و معایبی هستند که دندانپزشک بر اساس شرایط دهان و دندان فرد متقاضی ، یکی از آن ها را انتخاب می کند. به همین دلیل بهتر است تشخیص این که کدام یک از آن ها بهتر هستند را بر عهده دندانپزشک خود قرار دهید. مطمئن باشید او بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می دهد.

مراحل لمینیت دندان

لمینت کردن دندان ها یک فرایند چند مرحله ای است که به طور کلی در سه جلسه انجام می شود. جلسه اول که همانند جلسه مشاوره بوده و دو جلسه بعدی مراحل آماده سازی و اتصال دندان ها می باشد که در ادامه به شرح کامل آن ها پرداخته ایم.

 • مرحله یک : برگذاری جلسه مشاوره

هدف از ترتیب دادن یک جلسه مشاوره قبل از لمینیت کردن دندان ها ، انجام معاینات لازم توسط دندانپزشک و بیان خواسته های مراجعه کننده می باشد. با مطرح کردن اهداف و انتظار هایتان پزشک نیز در جهت خواسته های شما ، معاینات لازم را انجام می دهد. طی این معاینات پوسیدگی ، میزان تخریب دندان و غیره بررسی می شود. در صورتی که دندانی نیاز به روکش داشته باشد باید در نظر گرفته شود که بعد ها با ونیر کامپوزیت ممکن است نتایج مطلوبی حاصل نشود.  به این ترتیب نیز پی می برد که آیا شما گزینه ایده آلی برای پروسه لمینیت دندان هستید یا خیر؟ در ضمن این امکان وجود دارد تا دندانپزشک برای بررسی دقیق تر دندان های شما رادیوگرافی دندان را تجویز نماید. علاوه بر آن ایشان با بهره گیری از تکنولوژی  ، تصویر برداری زیبایی ، قادر است پیش از شروع درمان به شما نشان دهد پس از انجام فرایند به چه نتیجه ای دست خواهید یافت. لمینت دندان برای بیمارانی که قبلا دندان های خود را روکش دندانی یا روکش ایمپلنتی کرده اند می تواند نتایج زیبا و قشنگ تری داشته باشد تا اینکه بخواهند ترکیبی از روکش و هم از کامپوزیت استفاده کنند. چرا که کامپوزیت و روکش از دو متریال متفاوت ساخته و تولید می شوند و هیچگاه نتایج به یک شکل دیده نمی شود. دکتر محمدرضا باقری بهترین دندانپزشک زیبایی و لمینت دندان در زعفرانیه و شمال تهران ، به این افراد توصیه می کنند از لمینیت دندان استفاده نمایند.

برخی از پزشکان برای لمینت کردن دندان ها سطح روکش دندان را تراش می دهند که این کار اصولی و علمی نبوده چرا که ممکن است ونیر کامپوزیت به مرور زمان از سطح دندان جدا شود. از همین رو بهتر است  کسانی که دندان های خود را روکش کرده اند از لمینت ها به جای ونیر کامپوزیت استفاده نمایند.

 • مرحله دوم : آماده سازی

پس از اینکه مرحله ارزیابی و معاینه انجام شد ، پزشک نوبتی را برای آماده سازی دندان و لمینت تعیین می کند. از آن جایی که لمینت دندان به عنوان جایگزینی برای بخشی از مینای دندان محسوب می شود ، پزشک مقدار بسیار کمی از مینای سطح دندان را تراش داده تا حدی که ضخامت مینای تراشیده شده حدود 0.5 میلیمتر شود. این ضخامت دقیقا با لمینت که قرار است به جای آن قرار بگیرد مساوی است. پس از انجام این مرحله نوبت به قالب گیری دندان ها خواهد رسید. قالب به لابراتوار دندانپزشکی فرستاده می شود تا مطابق آن لمینیت دندان آماده شود. پروسه آماده سازی ممکن است به حدود 2 الی 4 هفته زمان احتیاج داشته باشد. در این مدت زمان برای اینکه به دندان تراشیده شده آسیبی وارد نشود ، پزشک بر روی دندان لمینت های موقت قرار می دهد تا دندان ها زیبایی خود را از دست ندهند و حساس نشوند.

 • مرحله آخر : اتصال لمینیت به دندان

پس از طی کردن مدت زمان اعلام شده توسط پزشک ، لمینت آماده شده و باید برای اتصال و استفاده از آن باید به دندانپزشک خود مراجعه نمایید. برای اتصال دندان پزشک ، در مرحله اول برای اطمینان حاصل کردن از تطابق قالب با دندان ها ، آن را درون دهان شما قرار داده و به لحاظ فرم و اندازه بررسی می کند. بعد از اینکه از اندازه بودن و مناسب بودن قالب مطمئن شد ، با استفاده از سمان ها یا چسب های مخصوص  که در رنگ های متفاوت وجود دارد و رنگ آن نیز به وسیله لمینت دندان مشخص می شود ، لمینت آماده شده را بر روی دندان می چسباند. البته قبل از آن نیز برای اتصال بهتر ، پزشک تا حدودی سطح دندان را جلا می دهد.

 

لمینت دندان در شمال تهران - دکتر باقری

 

برای نصب لمینت های سرامیکی و کامپوزیتی سطح مینای دندان چقدر باید تراشیده شود؟

همانطور که گفته شد ، از آنجایی که لمینت سرامیکی در لابراتوار ساخته می شود و باید بر روی سطح دندان چسبیده شود ، نیاز است تا مینای دندان نیز به اندازه بسیار کمی تراشیده شود تا ونیر به خوبی بر روی دندان قرار گرفته و به آن بچسبد ، با این وجود از آنجایی که لمینت کامپوزیتی در یک جلسه بر روی دندان نصب شده و نیازی به ساخت آن در لابراتوار و طی کردن تعداد جلسات مکرر ندارد ، تراشیدن دندان در آن الزامی نخواهد بود.

در واقع باید بگویم چنانچه دندان تراشیده نشده و کامپوزیت ونیر بر روی سطح دندان قرار بگیرد ، دندان به اصطلاح اورکانتور می شود ، که این به این معنا است که نتیجه نهایی به شکلی است که در آن سطح دندان بیش از حد برجسته شده و ضخیم می باشد. در نتیجه برای کانتور بهتر دندان در روش لمینت کامپوزتی در صورتی که متخصص لمینت تشخیص دهد مینای دندان باید به مقدار کمی تراشیده شود.

از انجایی که لمینت ها بعد از درمان قابل برداشت نمی باشند و نمی تواند روش دیگری را جایگزین آن ها کرد بهتر است برای انجام این پروسه نزد پزشکی مجرب و متبحر بروید تا آسیبی به دندان های شما وارد نشود.

تفاوت رنگ لمینت دندان سرامیکی و کامپوزتی

از آنجایی که لمینت های سرامیکی نیاز دارند تا در لابراتوار ساخته و تولید شوند ، انتخاب و اجرای دقیق رنگ مورد نظر دشوار تر از لمینت های کامپوزتی و آماده است که در یک جلسه دندانپزشکی اجرا می شود. از سویی دیگر در صورتی که تعداد دندان های بیشتری تحت درمان باشد ، یکسان بودن رنگ همه دندان های ساخته شده در لابراتوار برای لمینت سرامیکی بسیار دقیق تر از همخوانی رنگی در نوع کامپوزتی است.

 

عوارض و مشکلات لمینیت دندان

 • نداشتن امکان ترمیم : در صورتی که دندان شما شکستگی یا پریدگی داشته باشد امکان این که بتوان آن را ترمیم کرد بسیار کم است و باید حتما آن را با لمینت های جدید تعویض کرد.
 • قیمت بالا
 • عدم برگشت پذیری به حالت قبل
 • ایجاد حساسیت های دندانی
 • امکان پوسیدگی دندان به دست افراد بی تخصص یا کم تخصص

ایا بعد از انجام لمینت این امکان وجود دارد تا آن را برداشت؟

یکی از مهم ترین و اساسی ترین سوالاتی که در زمینه لمینیت دندان مطرح می شود این است که ایا می توان بعد از انجام فرایند درمان  ، لیمنت ها را از روی دندان برداشت و به حالت قبل باز گشت ؟ باید بگویم همانطور که توضیح دادیم طی فرایند قرار دادن لمینت ها بر روی دندان مقداری از لایه سطحی دندان نیز تراشیده می شود و از همین رو شما نمی توانید بعد از گذشت مدتی آن را بردارید یا جای آن ها را با روش های دیگر پر نکنید. به همین دلیل افرادی که نمی خواهند برای همیشه این حالت را تجربه کنند بهتر است از روش های دیگری مانند کامپوزیت دندان برای افزایش زیبایی دندان های خود استفاده کنند.

لمینت دندان خرگوشی

در رابطه با این پروسه درمان گاهی ممکن است با موضوعی به نام لمینیت دندان خرگوشی رو به رو شوید. در واقع این اصطلاح برای درمان دندان های خرگوشی استفاده می شود. حال اگر می خواهید در رابطه با دندان خرگوشی بدانید باید بیان بگویم ، زمانی که فک پایین در محل خودش باشد اما فک بالا جلوتر از موقعیت خود قرار داشته باشد و دندان های جلویی فک بالا بزرگ از حالت طبیعی به نظر برسند به آن دندان های خرگوشی می گویند. در واقع این موضوع باعث می شود که دندان ها زیبایی خود را از دست بدهند و باعث کاهش اعتماد به نفس شما شود به همین دلیل لازم است که از این تکنیک برای درمان این عارضه استفاده کرد. البته باید این نکته را نیز بیان کنیم که در زمان استفاده از لمینت دندان خرگوشی در ابتدای کار باید دندان ها و وضعیت فک شما توسط دندانپزشک تحت معاینه قرار بگیرید تا شدت این عارضه مشخص شود. زیرا گاها به دلیل زیاد نبود شدت این مشکل این موضوع ممکن است روش درمانی مناسبی برای شما نباشد و از همین رو پزشک برای درمان ان از سایر روش های درمانی استفاده کند. برای درمان با استفاده از تکنیک لمینت سرامیکی و کامپوزیتی استفاده کرد که تشخیص این که کدام یک از روش های گفته شده برای شما مناسب می باشد بر عهده دندانپزشک انتخابی شما می باشد. برای انجام لمینت دندان خرگوشی در قدم اول دندانپزشک اسکنی از دندان ها و ساختار فک شما تهیه می کند تا با بررسی آن ها بتوان به روشی درست و مناسب دست پیدا کند.

 

لمینت دندان در شمال تهران - دکتر باقری

 

لمینت دندان مناسب چه کسانی است؟

با وجود اینکه این پروسه درمانی و زیبایی دندان امروزه شایع شده و افراد بسیار زیادی طرفدار انجام آن هستند اما این پروسه تنها برای کسانی که در شرایط زیر قرار ندارند انجام می شود. به عبارتی دیگر اگر از شرایط زیر برخوردار هستید بهتر است از انجام چنین کاری خودداری کنید.

 • برای چسبیدن لمینت دندان باید به اندازه کافی از مینای دندان برخوردار باشید. مینای دندان ها برای انجام این پروسه باید دارای بافتی محکم و تراکم ایده آل باشند تا در صورت به وجود آمدن برش دچار مشکلی خاص نشوند. چنانچه دچار تحلیل بیش از اندازه مینای دندان هستد یا بخش بسیار زیادی از آن را از دست داده اید بهتر است از انجام لمینیت دندان خودداری کنید.
 • در صورتی که دندان های خود را ایمپلنت دندان کرده اید یا در گذشته از روش های دندانپزشکی زیبایی استفاده کرده اید ، برای اجرای لمینت باید شرایط لازم را داشته باشید و رنگ لمینت ها همانند پروتز دندان مصنوعی شما باشد.
 • کسانی که مراقبت های روز مره را انجام نمی دهند نباید این پروسه را انجام دهند. چرا که مسواک زدن مرتب ، استفاده از نخ دندان و مراجعه به دندانپزشکی جزو موارد الزامی می باشد.
 • اشخاصی که با التهاب شدید لثه یا مشکلات دهان و دندان مواجه هستند باید در ابتدا نسبت به درمان مشکلات خود اقدام نمایند و سپس لمینیت دندان انجام دهند.
 • اگر جزو افرادی می باشید که دارای عادات بدی مانند دندان قروچه ، ناخن جویدن و غیره هستید یا به دندان های خود فشار زیادی را وارد می کنید بهتر است از انجام لمینت دندان خودداری کنید چرا که خیلی زود تر از آنچه که فکر می کنید به دلیل ایجاد فشار زیادی به لمنیت ها به آن ها آسیب جدی وارد می کنید.
 • به یاد داشته باشید نصب لمینت بر روی دندان های که زاویه دار هستند یا بد شکل هستند امکان پذیر نیست و در صورت نصب وضعیت دندان ها بد تر می شود.
اگر میزان آسیب دیدگی دندان ها زیاد باشد ، کدام یک از لمینت های دندانی انتخاب می شود؟

در شرایطی که دندان های شما بسیار آسیب دیده هستند ، یا به شدت لکه دار می باشند ، لمینت های سرامیکی نسبت به نوع کامپوزیتی برای شما گزینه بهتری خواهد بود.

از نظر ماندگاری و دوام لمینت کامپوزیتی بهتر است یا سرامیکی ؟؟

لمینت های سرامیکی به دلیل اینکه در لابراتوار های پیشرفته و تحت شرایط پیچیده و سختی ساخته می شوند ، در برابر لمینت های کامپوزیتی دوام و ماندگاری بیشتری دارند.

بهترین دکتر لمینت دندان در تهران

برای اینکه بتوانید نتیجه رضایت بخش و ایده آلی از لمینت داشته باشید بهتر است به بهترین مرکز لمینیت دندان و به دنبال آن بهترین دکتر برای لمینت کردن دندان در تهران مراجعه نمایید تا با مهارت و تجربه ای که دندانپزشک در این زمینه به دست آورده بتواند عملکردی مناسب از خود نشان بدهد. روش های بسیاری برای یافتن دندانپزشک متخصص وجود دارد که برای استفاده از این تکنیک ها بایستی وقت و زمان کافی صرف کنید و همچنین بعضی مواقع نیز هزینه بالایی در این خصوص بپردازید. در این قسمت می خواهیم به خصوصیات یک دندانپزشک با تجربه بپردازیم که عبارتند از :

 • به خواسته ها و وضعیت دندان های بیمار اهمیت دهد.
 • سابقه و تجربه کاری داشته باشد که باید در مدت زمان حداقل 5 سال باشد تا در موارد متنوع بتواند از بروز مشکل جلوگیری کند.
 • به شکل تخصصی دوره‌های لمینت دندان را گذرانده باشد.
 • از شیوه‌ها و اطلاعات به‌ روز و نوین برای بالا بردن سطح لبخند و زیبایی افراد برخوردار باشد.

مزایای لمینت فوری دندان

این لمینت نوعی لمینت پیش ساخته است که مهمترین ویژگی آن نبود جلسات زیاد مراجعه به دندانپزشک می باشد. مراحل لمینت فوری دوره کوتاهتری نسبت به لمینت های معمولی دارد. در این شیوه احتیاجی به فرستادن به لابراتوار جهت قالب گیری برای ساختن لمینت های نهایی وجود ندارد. در زمان استفاده از لمینت فوری ، دندان های فرد را با لمینت تطبیق می دهند و به همین سادگی جذابیت و زیبایی به چهره اشخاص باز می گردد. از لحاظ هزینه ، لمینت فوری نیز ارزان تر از نمونه های کامپوزیتی و سرامیکی است. استفاده از لمینت فوری بسیار آسان بوده و فقط پزشک آن را روی دندان ها قرار می دهد. جنس لمینت فوری دندان از رزین است که کاملا بهداشتی بوده و با جدیدترین فناوری روز دنیا ساخته می شود. استفاده از لمینت فوری دندان با افزایش زیبایی به طراحی خط لبخند افراد کمک می کند.

مهمترین کاربرد لمینت دندان فوری ایجاد زیبایی ظاهری و به دنبال آن پوشاندن عیوب دندان می باشد. لمینت فوری دندان کاربردی مشابه لمینت ثابت دارد. تفاوت مهم این دو نیز در این است که از طول عمری کمتر برخوردار است. بعضی از اشخاص ، لمینت فوری را با متحرک اشتباه می گیرند. لمینت های فوری به قالب گیری نیازی ندارند اما لمینت های متحرک به قالب گیری احتیاج دارند. اشخاص می توانند فاصله بین پوشش لکه های دندانی و تغییر رنگ آن را مورد استفاده قرار بگیرند. لمینت فوری دندان مزیت های بسیاری دارد. اولین ویژگی آن ایجاد لبخندی جذاب برای متقاضی می باشد. از جمله مزیت های دیگر این نوع لمینت عبارتند از :

 • مدت زمان کوتاه و قیمت مناسب و ارزان آن که برای نصب صرف می شود.
 • قابلیت استفاده آسان و مراحل کوتاه برای انجام ایمپلنت فوری دندان می باشد.
 •  پوشش مطلوب دندان هایی که دچار تغییر رنگ شده اند.
 • پوشش دادن جای خالی دندان های از دست رفته است.
 • عدم نیاز به تراشیدن دندان ها می باشد.

قیمت لمینیت دندان در زعفرانیه و شمال تهران

مطمئنا اگر متقاضی انجام لمینت دندان در شمال تهران باشید اولین سوالی که برای شما به وجود می اید این است که هزینه لمینت کردن دندان چقدر است؟ این هزینه در سال 1400 و 1401 یکسان می باشد یا خیر؟ در پاسخ به این سوالات باید گویم که با توجه به شرایط اقتصادی کشور ، این طبیعی است که هزینه لمینیت کردن دندان در سال 1401 با سال قبل یا قبل تر آن یکسان نباشد و با افزایش قیمت رو به رو باشد. اما به جز شرایط اقتصادی فاکتور های مهم دیگری هستند که باعث افزایش یا حتی کاهش هزینه های آن می شوند.

فاکتور های مهمی که در هزینه های لمینت دندان در شمال تهران تاثیر گذار هستند شامل نوع سرامیک لمینتی که انتخاب می کنید ، هزینه لابراتوار ، تجربه جراح و متخصص دندانپزشک تان و موارد این چنینی دیگر وابسته می باشد. از همین رو تعیین و اعلام یک هزینه ثابت برای انجام لمینیت دندان امکان پذیر نمی باشد. افراد برای اطلاع از هزینه های نهایی این فرایند ابتدا باید یک دندانپزشک مجرب و متبحر در شهر محل زندگی خود پیدا کنند ، به او مراجعه نمایند و تحت معاینه و بررسی قرار گیرند.

دندانپزشک زمانی که وضعیت دهان و دندان های فرد را بررسی کرد هزینه نهایی را اعلام می کند. عزیزانی که در شهر تهران و منطقه زعفرانیه واقع در شمال تهران زندگی می کنند می توانند برای بهره مند شدن از بهترین و باکیفیت ترین خدمات لیمینت دندان در زعفرانیه و شمال تهران به صورت حضوری به کلینیک دکتر محمدرضا باقری بهترین طراح لبخند ، متخصص پروتز های دندانی و ایمپلنتولوژیست مراجعه نمایند.

چگونه از لمینت دندان خود مراقبت کنیم؟

مراقبت مناسب از دندان‌های لمینت شده می‌تواند به ماندگاری و زیبایی آنها کمک کند. در زیر برخی از راهکارها و نکات برای مراقبت از دندان‌های لمینت شده آورده شده است:

تمیز کردن منظم: دندان‌های لمینت شده نیاز به تمیزی دقیق دارند. هر روز دو بار با مسواک نرم ، دندان‌های خود را به دقت تمیز کنید. استفاده از نخ دندان نیز به پاکیزگی بیشتر کمک می‌کند.

انتخاب محصولات ملایم: از مسواک نرم و خمیر دندان ملایم استفاده کنید تا از خراشیدگی و آسیب در لایه لمینتی جلوگیری شود. هرگز مسواک الکتریکی استفاده نکنید چراکه این مسواک فشار زیادی را به دندان ها وارد می کند و ممکن است باعث آسیب دیدن لمینت دندان شما شود.

اجتناب از مواد غذایی و نوشیدنی‌های رنگی : مصرف موادی مانند قهوه ، چای ، سس‌هایی با رنگ تند و قوی ، و سیگار می‌تواند به لمینت ها آسیب برساند یا رنگ آنها را تغییر دهد. در صورت مصرف این مواد ، به سرعت دندان‌های خود را بعد از مصرف ، تمیز کنید.

استفاده از محافظ دهانی: در صورت نیاز به حفاظت بیشتر در زمان انجام فعالیت های ورزش‌های خطرناک ، مانند ورزش‌های تماسی که احتمال برخورد ضربه و وارد امدن آسیب به لمینت ها در آن وجود دارد ، از محافظ دهانی استفاده کنید.

ملاقات منظم و مراجعه به دندان‌پزشک طبق برنامه زمان بندی : با شرکت در نوبت‌های منظم برای پیشگیری از بروز مشکلات مروبط به لمینت و بررسی دوره‌ای وضعیت دندان‌ها و لمینت‌ها توسط دندان‌پزشک از سلامت انها مطمئن شوید.

اجتناب از عوامل آسیب زننده به دندان ها: اجتناب از عوامل مخرب برای دندان‌ها مانند خوردن شکلات یا شیرینی در فاصله‌های طولانی ، تا حد ممکن اهمیت دارد.

با رعایت این نکات فوق و مراقبت منظم ، می‌توانید به ماندگاری و زیبایی دندان‌های لمینت شده خود کمک کنید. همچنین، همیشه توصیه می‌شود با دندان‌پزشک خود در مورد مراقبت‌های خاص و نکات مهم در این خصوص، مشاوره کنید.