لبخند یکی از بزرگ ترین هدیه های زیبای خداوند است که همواره دلنشین است. اما لبخندی که با سایر اجزای صورت هماهنگی و تناسب داشته باشد و باعث افزایش زیبایی چهره شود ، دلنشینی بیشتری دارد. وجود دندان های صاف و طرح لبخندی زیبا، یک دست ، درخشان ، سفید و عاری از هر گونه لک و خرابی برای هر فردی خواستنی و جذاب می باشد. از همین رو می توان گفت داشتن لبخندی زیبا و جذاب یکی از موارد بسیار مهم و تاثیر گذار در صورت می باشد که باعث شده افراد بسیار زیادی خواستار داشتن آن باشند. آیا شما نیز خواستار دندان های زیبا و بدون عیب و نقص هستید؟ آیا تمایل دارید برای به دست آوردن چنین لبخندی به یک دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید اما نمی دانید کدام روش برای شما مناسب است؟ همانطور که می دانید بعد از مراجعه به یک متخصص مجرب و متبحر ، وی وضعیت دهان و دندان شما را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد تا متوجه مشکلات شما شود ، سپس مناسب ترین و بهترین روش درمانی را به شما پیشنهاد می دهد. بهتر است تا پیش از مراجعه به دندانپزشکی این مقاله از سایت دکتر محمدرضا باقری بهترین متخصص طرح لبخند در شمال تهران و محدوده زعفرانیه را مطالعه نمایید تا با روش های طرح لبخند آشنا شوید و پس از اینکه دندانپزشک تان بهترین روش را پیشنهاد داد شما انتخابی درست داشته باشید.

 

طرح لبخند

 

طراحی لبخند

بر اساس تحقیقات ، لبخند زیبا و دلنشین بعد از چشم ها مهم ترین فاکتور در زیبایی صورت می باشد. از این رو افراد بسیار زیادی خواهان این هستند که لبخندی سالم و جذاب داشته باشند. طرح لبخند حاصل تلفیق اجزای صورت و دندان است که شامل تناسب کلی شکل و فرم صورت با طراحی لبخند ، رنگ پوست صوررت ، فرم لب ها و گونه ، فرم و طرح لثه ، رنگ ، موقعیت و اندازه دندان ها می باشد. در واقع ترکیب این اجزا یک منحنی ایجاد می کند که به خط لبخند مشهور بوده و باعث می شود چهره فرد زیبا ، شاد و جذاب به نظر اید.

مهم ترین و اصلی ترین مساله در اصلاح لبخند ، تشخیص و طرح درمان مناسب می باشد. این دانش و هنر یک متخصص زیبایی و پروتز می باشد که قادر است صورت و لبخند هر شخصی را آنالیز نموده ، روابط موجود در میان اجزای صورت را به خوبی بشناسد و متناسب با آن ها بهترین روش درمان را پیشنهاد دهد.

اصلاح یا همان طراحی لبخند ، مجموعه ای از درمان های زیبایی است که در آخر باعث خلق لبخندی جذاب و بدون نقص می شود. فرایند اصلاح  لبخند می تواند لثه های ناصاف و بد شکل را اصلاح ، فاصله موجود در میان دندان ها را از بین ببرد ، طول ، عرض ، رنگ و شکل دندان ها را تغییر دهد تا فرد ظاهری شاداب و زیبا داشته باشد. طراحی کردن لبخند یا اصلاح طرح لبخند تنها جهت افزایش زیبایی لبخند و چهره کاربرد ندارد بلکه طی انجام آن می توان مشکلات کارکردی دندان ها را نیز درمان کرد.

 

 

کاندیدای مناسب طراحی لبخند

طبق گفته های دکتر محمدرضا باقری بهترین متخصص و دندانپزشک زعفرانیه در شمال تهران ، تنها دندان پزشک و متخصص پروتز های دندانی است که تشخیص می دهد که آیا شما برای انجام اصلاح طرح لبخند مناسب هستید یا خیر. دندانپزشک برای کسب آگاهی از اهداف هر فرد ، با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی دندان و فک شما را معاینه می کند. برای اینکه بیمار کاندید مناسبی برای انجام اصلاح و طراحی لبخند باشد نیاز است تا از سلامت دهان و دندان خوبی برخودار باشد و نباید هیچ گونه پوسیدگی یا بیماری لثه داشته باشد. چنانچه دندان های شما به مشکلات زیر دچار شده اند ، پیش از اصلاح لبخند شما باید برای درمان بیماری ها و مشکلات دندان هایتان به دندانپزشک مراجعه نمایید. این مشکلات عبارت اند از:

 • لب پر شدن دندان ها
 • وجود فاصله زیاد بین دندان ها
 • نداشتن یک یا چندین دندان
 • بد رنگ شدن دندان ها
 • وجود پوسیدگی دندان
 • داشتن لبخند لثه ای
 • دندان های کوتاه

مزایای اصلاح طرح لبخند

طبق گفته های دکتر محمدرضا باقری بهترین متخصص و دندانپزشک زعفرانیه در شمال تهران ، با طراحی کردن لبخند می توان از مزایای بسیار زیادی برخوردار شد که این مزایا عبارت اند از :

 • ایجاد لبخندی زیبا سفید و روشن که باعث جوان تر نشان داده شدن چهره می شود.
 • تشخیص و رفع بسیاری از بیماری ها و مشکلات دهان و دندانی
 • این روش می تواند بسیاری از پوسیدگی های دندانی ، عفونت ها و بیماری های لثه را کمتر کند.
 • با ایجاد طرح و اصلاح لبخند و بهبود ساختار دهان و دندان می توان نسبت لثه را نیز تنظیم کرد.

 

طرح لبخند در تهران - دکتر باقری

 

روش های طرح لبخند

دهان و دندان هر شخصی ویژگی های خاصی دارد و درک این موضوع می تواند به ارائه خدمات دندانپزشکی زیبایی  مناسب هر شخص کمک کند. معمولا اصلاح لبخند لثه ای و طراحی لبخند دارای روش های گوناگونی می باشد که می تواند ترکیبی از روش های که در ادامه شرح خواهیم داد باشد. تشخیص و انتخاب روند کار با متخصص پروتز های دندانی و دندانپزشک زیبایی می باشد.

 • بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان یا سفید سازی آن یکی از روش های متداول برای اصلاح و طرح لبخند در تهران می باشد که برای افرادی که به دنبال روشی به صرفه و سریع هستند بسیار مناسب می باشد. در این فرایند بیماران می توانند مراحل سفید سازی دندان های خود را در مطب دندانپزشکی یا در خانه انجام دهند. هر دو روش درمانی متداول است و می تواند نتایج فوق العاده ای را برای شما به همراه داشته باشد. اما لازم است بدانید که استفاده از روش های سفید کردن دندان در منزل نیاز به زمان طولانی دارد ، در حالی که می توانید با مراجعه به دندانپزشک در کمترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود برسید.

 • لمینیت دندان

لمینت دندان که با نام علمی ونیر پرسلن نیزز شناخته می شوند ، قابلیت اصلاح تعدادی از مشکلات و ترمیم زیبایی دندان برای اصلاح لبخند را دارد. در این روش درمانی یک لنت بر روی سطح خارجی دندان قرار می گیرد که می تواند مشکلات ظاهری دندان ها همچون خراشیدگی ، کجی ، لب پر بودن دندان و تغییر رنگ  را پنهان کند. تنها با دوبار مراجعه به دندانپزشک می توانید به لبخندی زیبا و جذاب دست پیدا کنید.

 • ایمپلنت دندان

یکی دیگر از روش های اصلاح طرح لبخند ، کاشت دندان یا ایمپلنت گذاری می باشد. اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده اید بهترین روشی که به شما توصیه می شود ایمپلنت کردن دندان می باشد. با ایمپلنت گذاری می توانید زیبایی دندان های خود را پس از از دست دادن دندان هایتان بازگردانید.

 • ارتودنسی

طبق گفته های دکتر محمدرضا باقری بهترین متخصص و دندانپزشک زعفرانیه در شمال تهران ، در طراحی لبخند از روش ارتودنسی به دفعات بسیار زیادی استفاده می شود و تقریبا یکی از بهترین و مناسب ترین روش های درمانی می باشد. چرا که در این روش بر روی سطوح دندانی هیچ تغییر یا دست کاری ایجاد نمی شود و این مورد برای کسانی که دارای دندان های خوش رنگ و زیبا هستند اما تنها دچار نامرتبی اند بسیار مناسب می باشد. با انجام ارتودنسی تنها دندان ها مرتب می شوند از همین رو نیاز است برای سفید کردن و درخشان کردن دندان ها از روش دیگری استفاده نمایید.

ایراداتی که در طرح لبخند با این روش وجود دارد شامل درمان طولانی مدت آن ، افزایش احتمال پوسیدگی دندان در طول دوره درمان و نیاز پیدا کردن به استفاده از روش بلیچینگ و جرم گیری بعد از درمان می شود.

 

طرح لبخند

 

 • کامپوزیت دندان

یکی از روش های طرح لبخند بوده که بسیار مطمئن و بدون عارضه می باشد و برای بهبود ظاهر خراشیده ، ترک خورده یا تغیر رنگ دندان ها بسیار مناسب می باشد. از این تکنیک می توان برای برطرف کردن فضا های خالی میان دندان ها و همچنین تغییر اندازه و شکل آن ها استفاده کرد. کامپوزیت دندان نیاز به زمان طولانی برای دریافت نتیجه ندارد. در باندینگ دندان می توان بهترین و مناسب ترین رنگی که با دندان های طبیعی خود فرد مطابقت دارد ، برای تغییر رنگ دندان استفاده نمود. به عبارتی دیگر می توان گفت با استفاده از این روش می توان به نتایج طبیعی دست پیدا کرد.

لازم به ذکر است که انتخاب این که کدام یک از روش های فوق برای شما مناسب می باشد و بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد بر عهده دندانپزشک بوده و ممکن است متخصص دندانپزشکی شما چندین روش را برای دریافت بهترین نتیجه به شما پیشنهاد دهد.

ماندگاری نتایج اصلاح طرح لبخند

درمان و بهبود زیبایی ظاهر دندان ها از جمله اصلاح لبخند ، مستلزم به رعایت مراقبت های دهان و دندان و همچنین نگهداری از آن ها می باشد. برای افزایش دادن طول عمر نتایج ایجاد شده فرد باید به خوبی بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کند تا آسیبی به دندان های خود وارد نکند و بعد از اینکه درمان بر روی آن ها انجام شد نیز به تک تک نکات مراقبتی از جمله مسواک زدن ، نخ دندان کشیدن و غیره توجه کند تا هم سفید بودن دندان ها را حفظ کند و هم باعث شود میزان ماندگاری و سالم بودن دندان ها افزایش یابد. با این وجود برای حفظ زیبایی و سلامت دندان ها نیاز است تا مرتبا هر چند وقت یک بار بیمار تحت معاینه دندانپزشک قرار بگیرد تا در صورت نیاز به درمان ، پزشک سریعا بهترین روش درمان را برای دندان های لک شده ، لب پر شده یا پوسیده شده ارائه دهد. انتخاب یک پزشک مجرب و همچنین رعایت نکات مراقبتی کمک بزرگی به افزایش مدت زمان ماندگاری نتایج می کند.

بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند

همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم برای بهره مند شدن از بهترین نتیجه و به وجود نیامدن مشکل جدی نیاز است تا به یک دکتر خوب و مجرب در حیطه پروتز های دندانی و دندانپزشکی زیبایی مراجعه کرد. بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند کسی است که به علم زیبا شناسی و همچنین تمامی روش های طراحی لبخند تسلط داشته باشد و از مهارت بسیار زیادی در این زمینه برخوردار باشد. برای یافتن چنین پزشکی نیاز است تا به خوبی نمونه کار های پزشک مورد نظر خود را بررسی کنید و میزان مهارت و تجربه او را بسنجید. به عنوان مثال اگر روش پیشنهادی او به شما برای طراحی لبخند استفاده از لمینیت دندان بود بهتر است نمونه کار های مرتبط با لمینیت دندان را بررسی کنید.

هزینه اصلاح طرح لبخند در تهران

مدت زمان درمان و همچنین هزینه طراحی لبخند به مهارت دندانزپشک ، نوع بیمه درمانی ، وضعیت بهداشت دهان و دندان بیمار و همچنین میزان اصلاح بستگی دارد. هر چه برای داشتن لبخند زیبا نیاز به کمک گرفتان از درمان پیچیده تر باشد ، قیمت و هزینه درمان طرح لبخند در تهران یا حتی دیگر شهر های ایران افزایش می یابد. در زمان مشاوره ، پزشک شما تمامی موارد تاثیر گذار بر روی هزینه را مد نظر خواهد گرفت و طرح لبخند ویژه ای را با قیمت و دستمزد مورد نظر خود پیشنهاد می دهد.

سوالات متداول 

 • آیا اصلاح و طراحی لبخند با درد همراه است؟

با توجه به اینکه در حوزه دندانپزشکی پیشرفت های بسیار زیادی صورت گرفته است ، می توان گفت اکثر روش های ایجاد طرح لبخند ، بدون هیچ نوع دردی انجام می شود. به عبارتی دیگر هر روشی که نیاز به بی حسی کامل داشته باشد ، دندانپزشک برای جلوگیری از احساس درد در بیمار در زمان درمان ، از بی حسی استفاده می کند. بعد از انجام این پروسه دندان دچار حساسیت های می شود که کاملا طبیعی بوده و با مصرف دارو های مسکن می توان آن ها را برطرف کرد.

 • طرح لبخند چقدر طول می کشد؟

اینکه اصلاح و طراحی کردن لبخند به چه میزان زمان نیاز دارد ، به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله عواملی که دذر این رابطه بسیار مهم می باشند می توان به نوع روش درمانی مورد نظر و شرایط و وضعیت دهان و دندان فرد متقاضی بستگی دارد. هر کدام از این تکنیک ها با توجه به وضعیت دندان های بیمار نیاز به زمان خاصی دارند که برای اطلاع از آن ها باید به صورت حضوری به دندانپزشک انتخابی خود مراجعه کنید. تا وی بعد از مشخص نمودن نوع درمان حدود مدت زمان مورد نیاز آن را مشخص نماید.

 • رایج ترین روش برای طراحی لبخندی زیبا و جذاب کدام است؟

با توجه به قیمت مناسب ، دوام بسیار بالای متریال کامپوزیت ها ، انجام کامپوزیت دندان به یکی از متداول ترین و رایج ترین روش ها برای طرح لبخند تبدیل شده است. با استفاده از کامپوزیت ها می توان اکثر مشکلات مرتبط با دندان را برطرف کرد و به لبخندی زیبا ، جذاب و هالیودی دست پیدا کرد. تنها در صورتی که دندان خود را از دست داده باشید نمی توانید از این تکنیک استفاده کنید چرا که بیماران برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته خود نیاز به ایمپلنت دندان یا دیگر روش های جایگزینی دندان دارند.

 • برای داشتن لبخندی زیبا و جذاب چه محدودیت های وجود دارد؟

با توجه به اینکه روش های مختلفی همانند کامپوزیت ونیر ، بلیچینگ ، ایمپلنت ، روکش دندان و غیره برای طرح لبخند وجود دارد نمی توان گفت محدودیت خاصی برای اعمال تغییرات مورد نیاز وجود دارد. در صورتی که فرد قادر به استفاده از یک تکنیک مانند کامپوزیت یا لمینت نباشد می تواند از روش های دیگر مانند روکش استفاده کند.

 • شما به عنوان یک دندانپزشک کدام یک از روش های فوق را برای رفع مشکلات دندان پیشنهاد می دهید؟

در خصوص این سوال باید گفت تا زمانی که شما تحت معاینه و بررسی قرار نگیرید نمی توان مناسب ترین و بهترین روش درمانی را تعیین کرد ، چرا که هر یک از روش های طرح لبخند نیاز به ویژگی های منحصر به فردی دارند تا بتوانند نتایجی جذاب و زیبا خلق نمایند. به عنوان مثال ممکنه است برای اصلاح لبخند شما و افزایش اعتماد به نفستان تنها یک بار بلیچینگ انجام دهید.