امروزه کاشت دندان در تهران یک روش موثر و بسیار پرطرفدار به منظور قرار گیری دندان سالم در محل دندان های از بین رفته می باشد. به روز ترین روش آن ایمپلنت دندان فوری بوده است. در این متد پزشک می تواند در کمترین زمان ممکن، دندانی سالم را جایگزین دندان های از بین رفته و پوسیده کند. افرادی که در شهر تهران زندگی می کنند و قصد دارند از کاشت ایمپلنت فوری در تهران استفاده کنند می توانند برای دریافت بهترین نتایج و بهره مند شدن از بهترین خدمات به دکتر محمدرضا باقری بهترین دندانپزشک پروتز های دندانی در تهران ، زعفرانیه و مناطق شمالی تهران مراجعه نماییند. 

 

ایمپلنت دندان فوری در تهران - دکتر باقری

 

همه چیز درباره ایمپلنت دندان فوری

عوامل بسیاری از جمله، پوسیدگی، ضربه ای محکم، افزایش سن و غیره می تواند، سبب از دست رفتن دندان ها و خالی ماندن جای آن ها شود. بهترین جایگزین برای این دندان ها استفاده از ایمپلنت می باشد. یکی از این روش ها، ایمپلنت دندان فوری در تهران بوده است. افرادی که نمی توانند بازه زمانی و تکمیل فرایند درمانی 5 الی 9 ماه را بدون حضور دندان تحمل کنند، بهتر است برای ایمپلنت به روش فوری اقدامات لازم را انجام دهند.

دلایل ارجحیت ایمپلنت های فوری

از دلایل ارجح بودن پروسه کاشت دندان فوری می توان به کوتاه بودن زمان بی دندانی و پروسه درمان ، حذف یکی از مراحل جراحی و ادغام دو عمل در یک جلسه ، حظ استخوان در مدت زمان ترمیم پس از کشیدن دندان و پیشگیری از تحلیل رفتن استخوان در فاصله میان کشیدن تا کاشت دندان اشاره کرد. البته بیشتر متخصصین توصیه می کنند برای انجان این فرایند حداقل حدود دو ماه صبر کرد و سپس ایمپلنت کاشته شود. شرکت اشترومن سوئیس توانسته مدلی از ایمپلنت دندان فوری را بسازد که در زمانی کوتاه حداقل دو هفته ای به استخوان جوش بخورد. به این طریق می توان زمان بی دندانی را تا حد بسیار زیادی کاهش داد. در این مدل می توان روکش را یک ماهه تحویل بیمار داد. البته منوط بر این شرط که کیفیت و حجم استخوان خوب باشد. این روش درمانی به بیمارانی که عجله دارند و می خواهند سریع تر به نتایج مورد نظر خود برسند ، توصیه می شود.

استفاده از کاشت دندان فوری چه مزایایی دارد؟

 • افزایش و حفظ بافت لثه
 • کاهش عوارض ایمپلنت
 • کاهش زمان درمان دندان
 • تکمیل فرایند درمانی در یک روز
 • مناسب برای دندان های از دست رفته به خصوص در قسمت های جلوی فک

موارد لازم جهت کاشت فوری

 • نداشتن دندان قروچه
 • سلامت کامل لثه و دهان
 • داشتن سلامت عمومی مناسب
 • ارتفاع و حجم مناسب در فک و محل قرار گیری ایمپلنت
 • در صورت نبودن بیماری های زمینه ای و کنترل نشده
 • عدم مصرف سیگار و نوشیدنی های حاوی الکل یک ماه قبل از اقدام

روش قرار گیری ایمپلنت دندان فوری

در این متد بهترین دندان پزشک زیبایی در زعفرانیه و شمال تهران ، فیکسچر را در محل مورد نظر در داخل لثه قرار داده و توسط یک روکش موقتی دندان را می پوشاند. روکش های که بیمار در روز جراحی تحویل می گیرد موقتی می باشد. البته موقتی بودن آن ها به این معنا نیست که فرد نمی تواند از آن ها استفاده کند بلکه تنها جنسشان با روکش های نهایی متفاوت می باشد. روکشی که در روز جراحی قرار می گیرند هم زیبایی دارد و بیمار می تواند با استفاده از آن راحت غذا بخورد و حرف بزند. اما از متریالی برای ساخت آن استفاده می شود که برای ساخت روکش های دائمی نمی باشد و اگر بخواهد برای مدت زمان طولانی در دهان باقی بماند به مرور شکسته و خراب می شود. از همین رو نیاز است تا با روکش های دائمی تعویض شوند. با استفاده از این روکش ها بیمار دوره بی دندانی و مشکلات پس از آن را تجربه نخواهد کرد.

 ✔ نکته

فیکسچر، نوعی پیچ از جنس تیتانیوم بوده، که در لثه و داخل استخوان فک جای گذاری می شود. این پیچ می تواند ماننده یک ریشه محکم و سالم عمل کند.

ایمپلنت دندان فوری جلو چیست؟

ایمپلنت جلویی دندان نوع دیگری از ایمپلنت فوری و پر طرفدار میان عموم مردم می باشد. در این روش به منظور پر کردن جای خالی دندان و زیبا تر شدن جلوه لبخند افراد صورت گرفته است. در این مواقع بیمار تمایلی برای صرف وقت خود به روش ساده را ندارد به همین دلیل ایمپلنت فوری دندان را انتخاب می کند. توجه داشته باشید از این نوع ایمپلنت می توانید در تمامی دندان ها استفاده کنید.

در چه مواردی نمی توان از ایمپلنت دندان فوری استفاده کرد؟

 • افرادی که سیگار می کشند
 • هنگامی که بیوتایپ های لثه نازک باشد
 • در صورت وجود فنستریشن استخوانی
 • افرادی با کاهش و کمبود تراکم استخوان اپیکالی
 • در صورت وجود عفونت یا پاتولوژی پری اپیکال
 • افرادی که بیماری های سیستمیک همانند دیابت داشته باشند.

 

ایمپلنت دندان فوری در تهران - دکتر باقری

 

معایب ناشی از ایمپلنت فوری دندان چیست؟

 • از آنجایی که برای استفاده از این فرایند شما نیاز دارید تا در روز جراحی از روکش های موقت استفاده کنید ، باید برای استفاده از آن هزینه ای دیگر بپردازید که این مسئله باعث می شود هزینه این فرایند افزایش پیدا کند. در واقع شما یک روکش اضافه دریافت می کنید که این خود هزینه ای در بر دارد. در خیلی از موارد که قرار است از روش ایمپلنت فوری استفاده کرد، در صورتی که تعداد ایمپلنت دندان فوری در زعفرانیه زیاد باشد یا یک فک کامل باشد باید اصطلاحا سرجیکال گاید  ساخته شود و طبق آن سرجیکال گاید ایمپلنت ها در نقاطی که مناسب هستند در فک قرار داده شوند که این خود هزینه بسیار زیادی دارد. در صورتی که قرار باشد تنها یک دندان ایمپلنت شود ممکن است این مورد نیاز نباشد اما برای زمانی که تعداد دندان ها بیشتر باشد هزینه افزایش پیدا می کند چرا که سرجیکال گاید به ازای هر دندان هزینه ای دربر دارد.
 • در صورت فوری بودن روند درمان و نداشتن توجه به موارد حساس، باعث ایجاد مشکل در لثه و دندان های مجاور ایمپلنت خواهد شد.
 • از آنجایی که ایمپلنت هنوز با استخوان جوش نخورده است ، اگر به صورت تک دندان استفاده شود باید سعی شود فشار به روکش و ایمپلنت حداقل باشد ، یعنی فشار بر روی دندان های دیگر به جز ایمپلنت باشد. 
 • در صورت اتصال غیر اصولی روکش بر روی لثه، سبب جابه جا شدن ایمپلنت شده و در نتیجه دندان به طور کلی شکسته خواهد شد.
 • ایمپلنت دندان فوری در زعفرانیه ، شمال تهران و دیگر نواحی ایران ،  برای هر بیماری قابل انجام نمی باشد، بیمار باید دارای استخوان فک مقاومی باشد ، بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کند.
 •  رعایت بهداشت در این دوره خیلی مهم است. اگر بیمار دیابت داشته باشد یا سیگاری باشد یا از مشکلات سیستمیک برخوردار باشد ، ایمپلنت پس زده می شود. به همین خاطر می توان گفت فرد متقاضی باید دارای شرایط ایده آل باشد.
 • معمولا از این روش برای دندان های جلو که فرد نمی تواند مشکلات بی دندانی را تحمل کند استفاده می شود.

چه مواردی بر قیمت ایمپلنت فوری تاثیر می گذارد؟

مراحل انجام ایمپلنت دندان، استفاده از متریال و مواد با کیفیت باعث افزایش هزینه درمان فوری می شود. هزینه ایمپلنت دندان فوری در زعفرانیه به دلایل مختلفی بستگی دارد از جمله آنان، دستگاه ها و تجهیزات استفاده شده کلینیک مورد نظر، پزشک مربوطه، کادر درمانی  و غیره می باشد.

ایمپلنت فوری ارزان قیمت در زعفرانیه تهران 

اگر به دنبال کاشت ایمپلنت فوری دندان در زعفرانیه تهران هستید ، با یک سرچ ساده ، حتما با تبلیغاتی در مورد انجام ایمپلنت فوری ارزان برخورد کرده اید ، اما لازم است در اینجا با شما صادق باشیم و بگویم که دوست عزیز هیچ ارزانی بی حکمت نمی باشد. ایمپلنت دندان فوری ارزان به کار برده شده توسط این افراد که غالبا افراد بدون تخصص و کم تجربه ای هستند ، از نامرغوب ترین نوع ایمپلنت ها می باشد و احتمال شکست درمان با استفاده کردن از آن ها و همچنین ایجاد عفونت و بیماری های لثه برای افراد بسیار بالا می رود. اگر نگران هزینه های درمان خود در این خصوص هستید بهتر است پس از انتخاب بهترین متخصص پروتز های دندانی برای کاشت دندان فوری و یک روزه ، با او صحبت کنید و از او مشاوره بخواهید.

 

ایمپلنت دندان فوری در تهران - دکتر باقری

 

ایمپلنت دندان فوری با لیزر

با ارتقای سطح دانش و علم در تمامی زمینه های پزشکی به خصوص زمینه های درمان تمام روش های سنتی دستخوش تغییر قرار گرفته است. از بزرگ ترین و مهم ترین تحولاتی که در زمینه درمانی رخ داده است میی توان به استفاده از لیزر اشاره کرد. در پروسه کاشت دندان فوری با استفاده از لیزر به دلیل عدم استفاده از تیغ جراحی و ایجاد برش در لثه عوارض جراحی تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند. اما استفاده از این تکنولوژی مشکلات را نیز به دنبال دارد به عنوان مثال هزینه درمان افزایش پیدا می کند که همین مسئله باعث می شود افراد بسیار زیادی قادر به استفاده از آن نباشند و پزشک نتواند با این تکنیک خدمات خوبی را به مراجعین خود ارائه دهد.

بهترین دکتر ایمپلنت دندان فوری یک روزه در تهران

یکی از راه های اطمینان پیدا کردن از موفقیت کاشت دندان فوری انتخاب بهترین دکتر ایمپلنت دندان فوری در زعفرانیه تهران می باشد. یک پزشک مجرب و متبحر در این حوزه می تواند کمک بسیار بزرگی به شما کند. چرا که وی تخصص کافی برای انجام این کار دارد و می داند که این پروسه را با چه تکنیکی و چگونه انجام دهد که برای او مشکلی به وجود نیاید. دکتر محمدرضا باقری یکی از بهترین جراحان و دندانپزشکان شمال تهران در زعفرانیه می توانند با تکیه بر توانایی های خود و همچنین بهره مندی از جدید ترین و بروز ترین دستگاه های دندانپزشکی ، ایمپلنت یک روزه دندان را برای شما انجام دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره از ایشان می توانید فرم تماس سایت ایشان را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

عوارض ایمپلنت فوری

عوارض و مشکلاتی که ممکن است بعد از کاشت فوری دندان بروز پیدا کنند بسیار خاص هستند و معمولا به ندرت اتفاق می افتند. ایمپلنت دندان فوری در زعفرانیه به دلیل اینکه بلافاصله بعد از کشیدن دندان انجام می شود ، نیاز به ثبات و جوش خوردن درست به استخوان فک بیمار دارد. در مراحل کاشت دندان معمولی این زمان و فرصت به پایه ایمپلنت داده می شود تا پایه محکم شود با استخوان فک جوش بخورد. اما در کاشت دندان فوری احتمال حرکت کردن پایه و جا به جا شدن آن وجود دارد که همین مسئله نیز می تواند احتمال رد شدن و عدم موفقیت ایمپلنت را بالا ببرد. همانطور که اشاره کردیم ، این پروسه برای هر کسی قابل انجام نیست و فرد مورد نظر باید از سلامت لثه و همچنین تراکم استخوان کافی برخوردار باشد تا بتواند ایمپلنت دندان فوری برای او انجام داده شود. به همین دلیل یکی دیگر از عوارض کاشت دندان همگانی نبودن آن است که دلیل درست و محکمی پشت آن است. بهتر است پیش از انجام هر کاری با یک متخصص و دندانپزشک خوب و مجرب در این حوزه مشورت کنید تا مشخص شود که آیا شما کاندید مناسبی هستید یا خیر.

تمام عوارض بعد از جراحی چه از لحاظ درد ، خونریزی و کبودی در ایمپلنت های فوری به نسبت ایمپلنت های معمولی معمولا کمتر می باشد.

 

ایمپلنت دندان فوری در تهران - دکتر باقری

 

نکات مراقبتی از دندان کاشته شده 

 • حتما از نخ دندان استفاده کنید
 • استفاده از یک دهانشویه مناسب
 • از خورد مواد غذایی سفت و سخت خودداری کنید
 • روزانه دو مرتبه دندان های خود را با استفاده از مسواک های بین دندانی تمیز کنید

سوالات متداول

 • ایمپلنت های فوری چه تفاوتی با ایمپلنت های ساده دارند؟

زمان انجام روش درمانی در ایمپلنت دندان فوری در زعفرانیه در یک جلسه و با سرعت بسیار بالایی انجام خواهد شد. در صورتی که در ایمپلنت دندان به صورت ساده هر یک از اقدامات لازم، تک جلسه ای و با دقت و مهارت بسیار زیادی توسط دندان پزشک انجام می شود. روکش های استفاده شده در ایمپلنت فوری موقتی بوده و از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند چرا که برای مدت کوتاهی مورد استفاده قرار میگیرد. اما باید بدانید که کیفیت این نوع روکش ها همانند روکش های دائمی نمی باشد زیرا قرار نیست برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرند و در آخر باید با روکش های دائمی تعویض شوند. بعد از مدت گفته شده توسط پزشک ممکن است روکش ها رنگ بگیرند و دچار شکستگی شوند. اما در مدت زمان تعیین شده هیچ مشکلی برای شما به وجود نخواهند آورد

 • چه مدت ایمپلنت دندان فوری باقی می ماند؟

طول عمر ایمپلنت فوری به میزان مراقبت و حساسیت های شما نسبت به بهداشت دهان و دندانتان مربوط است. همانند دندان های معمولی هر چقدر از آن مراقبت و رسیدگی کنید، مدت زمان زیادی سالم خواهد ماند. از همین رو می توان گفت در صورتی که شما از ایمپلنت های دندان فوری خود به خوبی مراقبت کنید طول عمر آن ها برابر طول عمر ایمپلنت های عادی می باشد. البته در این میان این احتمال وجود داشته باشد که روکش های ایمپلنت نیاز به تعویض داشته باشند اما پایه های ایمپلنت چه فوری و چه عادی برای مدت زمان بسیار زیادی باقی می ماند. تنها تفاوت آن با ایمپلنت های عادی در این است که بیمار بی دندانی را برای مدت زمان کوتاه تری تجربه می کند.

 • کدام برند از ایمپلنت دندان بهتر است؟

ایمپلنت دندان فوری در زعفرانیه دارای انواع گوناگون و تولید شده در کشورهای متفاوتی از جمله، آمریکایی ، کره ای ، سوئیسی و غیره می باشد. اما ایمپلنت های کره ای به دلیل داشتن ، کیفیت بالا ، عمر طولانی ، مقرون به صرفه بودن و غیره توانسته است طرفداران بسیاری داشته باشد.

نکاتی در خصوص ایمپلنت دندان فوری

باید گفت که این درمان ، درمانی ارجح و مهم محسوب می گردد اما در تمامی موارد نیز این امکان وجود ندارد. واجد شرایط بودن برای انجام این پروسه تنها توسط بهترین متخصص ایمپلنت مشخص می گردد. از عوامل بازدارنده کاشت دندان فوری می توان از عفونت دندان مورد نظر و گاهی از قطر یا طول زیاد ریشه دندان و همچنین نزدیک بودن ریشه دندان به سینوس ها یا کانال های عصبی نام برد.
کسانی که دندان های جلوی خود را به هر دلیلی از دست داده اند و به همین خاطر اعتماد به نفس آن ها کاهش یافته است ، می توانند ایمپلنت دندان فوری را انجام دهند. بیشترین کاربرد این روش در جایگزین کردن دندان های از دست رفته جلویی می باشد.